Jdi na obsah Jdi na menu
 


ObrazekŽe je nutné čistit si uši každý den je hloupá pověra, která vám může způsobit zdravotní komplikace. Správná hygiena je stejně důležitá jako vyhýbání se příliš hlučnému prostředí.Ušní maz je tuková vrstva, která chrání citlivou kůži zvukovodu a vytváří ochranu proti infekcím. Proto je příliš častá hygiena uší v podstatě škodlivá. ,

Lidské ucho je velmi složitý orgán,který se skládá ze tří hlavních částí : vnějšího, středního a vnitřního ucha. Ve vnitřním uchu je tekutina, jejímž pohybem se aktivují vláskové buňky a vysílají do mozku impulzy. Díky tomuto systému zaznamenáváme zvuky. Stačí i minimální poškození tohoto systému, aby byl sluch člověka ohrožen.

Proto radím - NEŠTOUREJTE SE V UCHU VATOVÝMI TYČINKAMI

Ušní hygiena je důležitá, neměla by se ale přehánět. Mohou pak totiž nastat problémy. Vodu v uších ušní maz nasaje a zvukovod ještě více ucpe. Nestrkejte si do uší špejle a vatové tyčinky. Mohou vám kůži mohou poranit a ničí ochrannou vrstvu mazu. Stačí, když si vyčistíte vnější část ušního boltce nějakým ubrouskem.

Ušní svíčky jsou učinným a příjemným produktem ušní hygieny. Vždycky usnu :o)Zbaví vás usazenin, vyrovnají tlak v uších i v hlavě a přinesou značnou úlevu. Léčí dokonce i některé formy nedoslýchavosti (způsobené hluboko usazeným ušním mazem). Jsou vyrobeny ze směsi včelího vosku, medu a parafinu. Účinek ušních svíček spočívá v teple, které hoření ušní svíce vytváří a změkčuje ušní maz a v podtlaku, díky kterému pak svíčka maz vysaje. Ošetřují se vždy obě uši.

ObrazekNávod jak na to a kde svíčky koupit Vám ale neprozradím , ( stejně si ho najdete sami ,ale já budu mít čisté svědomí ) z důvodu Vaši bezpečnosti . Sama jsem se již několikrát setkala s velmi bolestivými nehodami způsobenými tzv.domácí aplikací ušní svíčky.Pokud se rozhodnete vyzkoušet tuto příjemnou metodu čištění uší je dobré požádat o toho někoho kvalifikovaného , kdo se alespoň trochu vyzná v anatomii ucha.Všem přátelům a známým jsem samozřejmě k dispozici :o)  Ač se to zdá jako banalita sluch máte jenom jeden .               

                                                                                                   Salome