Jdi na obsah Jdi na menu
 


ObrazekZnáte to: Sedíte s čerstvě nalakovanými nehty - některé se povedly bezchybně natřít přinejlepším až napodruhé - prsty roztažené, foukáte a máváte rukama, aby lak co nejrychleji zaschl...
Tak na takové chvíle můžete zapomenout. Namísto klasického lakování se totiž nabízí nová samolepící metoda.

"Samolepicí lak je něco jako samolepka na nehet, jaké se prodávají s nejrůznějšími obrázky, ale nenalepíte si fólii ani obrázek, ale nalepíte si vlastně už tenkou vrstvičku speciální hmoty, která z jedné strany lepí a z vnější obsahuje barvu a lesk,"

S nápadem "nalepovat si lak" přišla jako první kosmetická firma Avon a podle slov firemní kosmetičky Marie Mandelíkové si k prvenství zajistila i exkluzivitu nejméně na jeden rok. "Minimálně rok nesmí s touto metodou přijít na trh žádná jiná firma."

Zatím je k mání sada samolepících laků v balení po 16 kusech v deseti různých odstínech. V balení vydrží samolepky až tři roky, Obrazekale nevýhodou je že pokud balíček roztrhnete a podaří se vám deset kousků napoprvé nalepit na deset nehtů, šest zbývajících proužků lze použít maximálně do několika hodin. Druhý den už totiž bohužel nelepí.

"Je to dáno speciální technologií, která umožňuje, aby vrstva správně přilnula. Na vzduchu však po nějaké době ztrácí svoji přilnavost,"ale třeba když jstetři kamarádky můžete si koupit společně dvě sady :-))

Samolepící lak lze použít stejně dobře na nehty na rukou jako na nohou a odlakovačem ho snadno odstraníte. Nalepené vydrží až dva týdny a firma tvrdí, že "samolepky" jsou narozdíl od klasických laků lesklejší a odolnější i že se hodí pro všechny velikosti a libovolné délky nehtů (pro kratší nehty odborníci doporučují světlejší odstíny).

Na podzim hodlá výrobce rozšířit svou nabídku o další barevné odstíny. Balíček stojí 219,- Kč.

ObrazekUžitá technologie
Samolepicí lak na nehty je tvořen třemi vrstvami speciálně navržené polymerové technologie: adhezivni vrstvou, která drží samolepicí lak na nehtu, vrstvou laku, která obsahuje barvu a zaručuje jeho pevnost a vrchní - transparentní vrstvou, která poskytuje ochranu před vlivy okolí. Polymer (nitrocelulóza) je užívaný i v jiných výrobcích, ale v Samolepicím laku je unikátní jeho přítomnost a koncentrace nejen v lepicí vrstvě, ale i ve vrstvě laku a ve vrchní ochranné vrstvě.