Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pečeně jako od maminky

26. 6. 2009

Pečeně se špenátem a bramborovým knedlíkem

spousta děvčat v mém okolí má strach z vaření , Obrazekna víc než na rizoto , těstoviny a pizzu z krabice si netroufají . Tenhle receptík jim ukaže že ani na "složitějším" jídle nic není . A jelikož láska prochází žaludkem , můžete tu svou lásku,překvapit pořádným obědem lepším než od maminky :)

Potřebujeme :
1x knedlíky v prášku , 1x vepřová pečeně bez kosti , koření na pečené maso dle libosti , 1x špenát ochucený , 1x vejce , sůl , 3x větší cibule , česnek , strouhaný sýr

ObrazekPostup:
Cibuli a čenek nakrájíme , pečeni opláchneme pod tekoucí vodou a uděláme na ni zářezy . Dno pekáčku posypeme cibulí , položíme pečeni , tu okořeníme .Cibuli , českek a koření nepěchujeme i do zářezů . Podlijeme vodou a dáme do trouby , s občasným podléváním pečeme při  200°C asi 1,5h.

ObrazekKnedlíky připravíme a uvaříme dle návodu na sáčku . Můj typ je zabalit uválené válečky knedlíků do alobalu a tak dát vařit , vyhnete se tak "oslizlému" povrchu knedlíků .

Špenát též připravíme dle návodu na sáčku , osolíme , opepříme a já přidávám na zahuštění ještě jedno celé vejce . Ke konci pečení můžeme a nemusíme posypat pečeni  v troubě nastrouhaným sýrem .

No a tradiční nedělní oběd je na světě !!

                                                                            Dobrou chuť , přeje Salome :)