Jdi na obsah Jdi na menu
 


MEDOVÁ MASAŽ

7. 5. 2006

Někteří z nás si medem sladí život každé ráno. Málokdo si už ale dokáže představit, že by s medem šla i jiná kouzla – našemu tělu prospěšná.Jedná se o jednoduchou masáž, která využívá výborných účinků medu (především detoxikačních) a kompresních masérských hmatů. Dochází tak k odstraňování starých usazenin a jedů až z hloubky tělesných tkání. Navíc přes reflexní zóny touto masáží příznivě ovlivňujeme i jiné orgány.

Obrazek

Tuto speciální masážní techniku využívají k léčení i prevenci různých onemocnění především odborní maséři a terapeuti z Východu.

Med k masáži se používá zásadně přírodní, nezcukernatělý, bez chemických přísad, škrobů a třtinového cukru. Kvalita medu je velmi důležitá .

A jaké jsou indikace pro medovou masáž?

Srdečně cévní onemocnění, poruchy slinivky, střevní a žaludeční potíže, jaterní nemoci, slabost ledvin, revmatické onemocnění svalů a kloubů, artróza, degenerativní procesy, poruchy spánku, deprese, prevence a léčení počátečního stadia celulitidy, nečistá pleť, detoxikace organismu a další.

Medové masáže mají blahodárný účinek pro celé tělo a to nejen z hlediska léčebného ale také preventivního.
Obrazek

Správně namíchaný med se nanáší na různé části těla a vhodnými masážními technikami se oblast zpracovává. Během masáže se konzistence medu mění jelikož se do něj vylučují škodlivé látky z těla a podkoží a proto také masáž u každého jedince trvá různě dlouhou dobu cca.60min . Po masáži je vhodný krátký odpočinek v teple a vypití bylinkového čaje.

Preventivně stačí tyto masáže provádět jedenkrát za měsíc, při potížích je vhodné masírovat jednou až dvakrát týdně.

                                                 Salome