Jdi na obsah Jdi na menu
 


Anticelulitidová masáž - boj proti pomeranči

28. 5. 2006

Velmi účinná masáž v boji proti celulitidě a únavě nohou, formování postavy a zlepšení kvality pokožky.

Celulitida neboli „pomerančová kůže" vzniká v důsledku degenerativních změn podkožního vaziva a hromadění tukové tkáně. Objevuje se nejčastěji na stehnech, bocích a zadečku. Dříve nebo později postihne osmdesát procent žen. Kromě stárnutí a nadváhy patří k rizikovým faktorům také stres, nedostatek pohybu, antikoncepce s přílišnou dávkou estrogenu a genetická dispozice.

Obrazek

Velmi zjednodušeně řečeno se jedná o usazené odpadní látky v buňkách a mezibuněčných mezerách a jejich špatné odvádění lymfatickým systémem. Nezáleží na váze postižené osoby – celulitida se vyskytuje i u velmi štíhlých žen. Tato speciální masáž má za účel působení na tukové buňky ze zvlákněného podkoží a stimulování podkožní struktury pro lepší podkožní metabolismus a zlepšení odtoku nežádoucích látek. Po masáži se provede zeštíhlující ozónový zábal, který zlepší krevní oběh a zbaví tělo toxických látek

Masáž se provádí postupem, kdy dochází ke: Stimulaci hlubokých krevních a lymfatických cév. Stimulaci hlubokých svalových struktur a rozrušování tukové tkáně. Kompresy a následnému uvolňování kapilár a svalů při které dochází ke zlepšení vstřebávání tuků. Stimulaci hlubokých i povrchových kapilár a svalů (dochází k regeneraci a relaxaci). Vyhlazování kůže a podkoží. Rozrušování tukových buněk a polštářů, rozrušování strií,prasklinek a především celulitidy.Obrazek

Poté se provede jemná ozónová masáž a vtírání aktivního ozonu. Ozon je látka, která má výrazně stimulační účinek na všechny buňky lidského organismu. Z mnoha účinků, které má, nás zajímá zejména jeho účinek na kůži a podkoží ve smyslu potlačení a prevence celulitidy, vyhlazení strií a drobných žilek, kožních erozí a vypínání kůže, dále jeho účinek na stimulaci metabolismu v organismu, regenerační a relaxační.

Po masáži se provede tlakový zábal.Díky stlačení stoupne tlak a filtrace z krevních kapilár se sníží- velmi účinné na celulitidu. Zábal se dává po vmasírování ozónového krému a tím se zvyšuje jeho vstřebávání do tkání. Zábal zasahuje břicho, hýždě, dolní končetiny v oblasti stehen. Doba zábalu trvá 15-30 minut, což je ideální čas pro vstřebání ozónu…

Tato masáž je velmi oblíbená jak pro své kosmetické účinky, tak pro své blahodárné účinky na dolní končetiny

Boj s pomeranči

Ve fázi když se objeví hrbolky na kůži je už celulitida v dosti pokročilém stadiu. Léčení by se mělo zahájit při prvních příznacích. V případě vrozené dispozice a dalších rizikových faktorů je nezbytná výrazná prevence.

ObrazekBitva s celulitidou musí být vedena komplexně. Základem je zdravý životní styl - tedy vyvážená strava, co nejméně tuků a cukrů, hojnost ovoce a zeleniny, dostatečný přísun tekutin, pravidelný pohyb a schopnost relaxovat a bránit se stresu. K tomu je navíc třeba přidat speciální péči o pleť a především masáže, které musí být pravidelné a časté (nejlépe ráno a večer po osprchování, při němž se střídá teplá a studená voda). Jemné hnětení a lehké poštipování a povytahování kůže sevřené mezi prsty doplňujte důkladným masírováním za pomoci kartáče se zaoblenými hroty, drsné žínky nebo sisalové rukavice.

ObrazekCo pomáhá?
Jednou z nejúčinnějších metod k odstranění celulitidy jsou masáže.

Kosmetické přípravky
Proti celulitidě sice nedokážou zázraky , ale jejich pravidelným užíváním můžete dosáhnout určitého zlepšení. Krémy celulitidu odstranit, ba ani významně zmírnit, nedokážou. Lze je však použít k jemným masážím, které je nezbytné pravidelně provádět (to však jde i bez krémů, třeba nasucho - důležitá je masáž, ne krém). Odborníci doporučují také nošení kompresivních punčocháčů. Protože jde skutečně o léčbu nemoci, ne pouze o odstranění kosmetického problému.

Jemné krémy a emulze
Většinou rostlinné účinné látky – břečťan, arnika, kostival, měsíček zahradní atd. Kůži nejen stimulují a regenerují, ale podporují i hojení a mají vliv na cévy zajišťující odvod odpadů.Obrazek

Nanášení přípravků provádíme nejlépe masáží, nikoliv nahodilou, ale od vzdálenější části končetiny směrem k srdci až k podbřišku. Nejlépe přes třísla, protože zde jsou uloženy jedny z největších lymfatických uzlin. Není třeba velkého tlaku – nemasírujeme svaly, ale působíme na lymfu.

Cvičení které zrychluje metabolismus, brání tvorbě nadměrných tukových zásob a pomáhá prokrvovat pokožku, je vhodnou součástí prevence a léčby. Sám o sobě však nikoho celulitidy nezbaví, ani nedokáže zabránit jejímu vzniku.

Pitný režim
Je naprosto nezbytné jej dodržovat a vypít minimálně 2,5 litru tekutin, v horkých dnech až 4 litry. Mezi žádané tekutiny patří stolní voda, minerální vody s malým množstvím sodíku, bylinné a ovocné čaje, odstředěné mléko, limonády bez cukru. Nápoje, které jsou naopak naprosto nevhodné na hydratování: kolové nápoje, slazené limonády (vysoká energetická hodnota), káva (má diuretický účinek) a pozor na perlivou vodu, která má obzvlášť negativní vliv na celulitidu.