Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ruce toho o vás prozradí víc, než byste chtěla. I to, jak se máte ráda.

Aby byla všechna vaše pohlazení ještě něžnější, vypěstujte si krásné ručky. Potřebují stejnou péči jako naše kůže, vlasy i tělo. Nejdůležitější zásadou je krémovat, olejovat nebo rozmazlovat dlaně termozábaly. Náš tip na doma: nejdřív dlaně opeelingujte, nakrémujte, na kůžičku nakapejte výživný olejíček, pak vklouzněte do igelitových sáčků a nakonec je zahřejte v teplých rukavicích tak na patnáct minut. Aby byly vaše nehty pevné a netřepily se, měla byste je ukrývat před nepřízní osudu pod lak. Ochranný bezbarvý lak nanášejte zespodu i ze strany. Barevný lak přetírejte tak po třech dnech a snažte se olejovat i nalakované nehty. Zářivého lesku dosáhnete až po pravidelných dávkách nadlaku.
Používání kvalitního ochranného laku a vydatné olejování zabraňují vzniku rýh na nehtech, stejně tak jako správné pilování. Pamatujte si: nikdy nepilovat nehty seshora.

0 Profesionální domácí postup:
– po důkladném odlakování nehet opilujte do požadovaného tvaru
– změkčete kůžičku: buď ve vodní lázni, nebo speciálními změkčovadly
– pomerančovým dřívkem nebo kovovým pusherem velmi, ale opravdu velmi opatrně kůžičku zatlačte
– štípkami nebo nůžtičkami dočistěte všechny možné nedostatky včetně záděrek
– výživným olejem promasírujte nehet i s kutikulou

Pokyny pro správné lakování:
– lak nanášejte vždy na odmaštěný nehet (odmastit jej můžete odlakovačem)
– proti žloutnutí nehtů vždy naneste kvalitní podlak
– vybranou barvu aplikujte ve dvou vrstvách (první slabší a druhou silnější)
– nezapomeňte na nadlak
– všechny produkty nakupujte ve specializovaných prodejnách, investice se rozhodně vyplatí.

1. Minutové blaho
S minutovou manikúrou budou vaše ruce i nehty k políbení. Výživný peeling One Minute Manicure, 449 Kč, obsahuje mořskou sůl, olej z vlašských ořechů a esenciální oleje pomeranče.

2. Nehty jako ze žurnálu
Ty šikovné z vás, které si potrpí na francouzskou manikúru a umějí si "čisté" nehty samy vymalovat, by měly vyzkoušet um elegantní skupiny laků na nehty od Guerlain, 1390 Kč.

3. Veselé pilníky
Potrpíte si na desing? Vhoďte si do kabelky jako veselý doplněk kvalitní pilník Tweezerman, 105 Kč. Koupíte ho v rozkošném obalu, díky němuž zůstane jasně zářivý i přes častý nepořádek na dně vašeho příručního "zavazadla".

4. Ach, ta kůžička!
Odbornice sice říkají: "Zásadně ji nestříhejte!", ale sama víte, že někdy je potřeba ji trochu oštípnout. Světově oblíbená značka Tweezerman, má profi trio: štípky na záděrky a kůžičku za 543 Kč, vidličku za 190 Kč a špachtli za 537 Kč.

5. Čistota v sáčku
Expresní šumivá manikúra Instant Manicure, Talika, 795 Kč, nehty očisťuje, bělí a zjemňuje kůžičku.


1


6. Profík na výživu
Téměř polovina z nás trpí suchými dlaněmi a vyprahlými nehty. Profesionální pěsticí kosmetika O.P. I vám zaručuje kvalitu: vyživující máslo Finishing Butter, 1270 Kč.

7. Zmizík
I těm nejzručnějším z nás se někdy dílko nepovede a červený lak se na nehet zkrátka nevejde. Proto tu je odlakovací tužka Correct & Clean up, O.P.I, 380 Kč.

8. Barvy na jaro
Takto by vaše nehty měly tuto sezonu vypadat. Trio luxusu Lancôme, Vernis Tripple Tenue, odstín 384, 650 Kč. Chanel, Le Vernis, odstín 25, 620 Kč, Estée Lauder, odstín 10, 520 Kč.

9. Zpevňovač
křehoty Jemné potrhané nehty zpevňujte a chraňte unikátním dvoufázovým přípravkem Nail Shield, Mavala, 475 Kč.
                                                                                                    Harper´s Bazaar