Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jason Statham

17. 1. 2010
ObrazekJason Statham se narodil v roce 1972 v Londýně. Zkusil si opravdu pár zajímavých profesí. Jako člen Anglického
potápěčského filmu se umístil 12. na světovém šampionátu v roce 1992. Jako model
pracoval u firmy

Levi's Jean, pro kterou předváděl džíny. Tady si jej všimnul Guy Ritchie, který jej pozval na konkurz svého nového snímku. A tak Jason získa roli Bacona ve filmu SBAL PRACHY A VYPADNI (1998). Tato role ilegálního prodavače diamantů mu vynesla pozvánku k další spolupráci s Guyem Richiem na ještě ambicióznějším filmu PODFU(C)K (2000), kde si zahrál malého gangstera, který se zaplete do velkého problému kvůli ilegálním boxerským zápasům a ukradeném diamantu. O rok později se objevil ve vedlejších rolích tří filmů. S Jetem-Li ve filmu JEDINEČNÝ s Vinniem Jonesem v MEAN MACHINE a pod režijní taktovkou Johna Carpentera ve sci-fi DUCHOVÉ MARSU.

Opravdu velkou hlavní roli ale dostal až ve filmu KURÝR (2002) z produkční dílny Luca Bessona. Tady se objevil jako bývalí voják .Frank Martin, který musí zlikvidovat své mafiánské šéfy poté co na něj nastražili nepříjemnou past. Poslední roli zatím dostal v remakeu legendární britské akční komedie The Italian job z roku 1969. Ve filmu LOUPEŽ PO ITALSKU (2003) si zahrál postavu Fešáka Roba, který patří do týmu lupičů, kteří se rozhodnout ukrást zlaté pruty v hodnotě 35 milionů dolarů.
Jeho filmotéka zatím moc titulů neobsahuje zvláště pokud začal točit před pár lety. Brzy k nim ale určitě přibude další , kvalitní pecka

Mě nejvíc mě uchvátily filmy  :

CRANK - Zastav se a zemřeš
Death Race - Rallye smrti - viz . rubrika filmy
Italian job - Loupež po Italsku

                                                                                              zdroj : Salome & CSFD