Jdi na obsah Jdi na menu
 


Moje obliba ve svíčkách je všeobecně známá , mám jich doma strašně moc a pokaždé když od někoho dostanu další mám z ní velkou radost.Pak si je také sama vyrabím , udělat si gelovou svíčku není nic není nic težkého a věřte mi že z vlastní vyrobené máte ještě větší radost něž z koupené.

A jak na to , v potřebách pro kreativní tvorbu se dá koupit již hotový gel na výrobu svíčky , existuje snad ve všech barvách a pokud nenajdete svou oblíbenou prodávají se speciální barviva a gelík si obarvíte podle vašich představ.

Další potřeby jsou : starší nebo i běžně používaný hrnec , lepidlo , kleště , špejle  , nůž a sklenku nebo nádobu jinou z varného skla   

Obrazek

V hrnci rozehřeješ gel , měj ho stále pod dohledem a míchej s ním, gel je HOŘLAVINA nesmí projít varem !!

Připrav si do sklenky knot , plíšek na konci knotu zmáčni kleštičkami k sobě a přilep lepidle nebo tavnou pistolí do prostřed na dno sklenky , pak naaranžuj dekoraci , můžeš použít vše nehořlavé podle Tvé fantazie , ať už vzpomínky z dovolené u moře jako jsou mušličky , písek , kamínky . Sušené ovoce , květiny , nebo koření .

Obrazek

Až budeš mít tohle všechno hotové , můžeš začít pomalu vlívat horký gel , knot přitom musíš držet ve vodorovné poloze , zdá se jako složitý úkol ale opak je pravdou , použij např. špejle pokud je knot dost dlouhý obmotej ho kolem a polož na ustí  sklenky.

Když se Ti pohne dekorace nevadí , po celou dobu než gel ztuhne to je asi 10 min mužeš pomocí špejle nebo vidličky dekoraci upravit .

Gel který ti zůstal v hrnci a na nářadí jednuduše "stáhneš" a použiiješ při výrobě další svíčky , stejně tak když Ti svíčka vyhoří odstaníš starou dekoraci a gel použiješ znovu .  

ObrazekNo a dílko je dokonáno , teď už se můžeš jen radovat , a vychutnat si mihotavý plamínek třeba při pěkné knížce .....

                             Salome

Obrazek