Jdi na obsah Jdi na menu
 


Satan přichází

6. 6. 2006

SATAN PŘICHÁZÍ Obrazek

USA 2006, horor, 108 minut, barevný, titulky

Režie: John Moore

Kamera: Jonathan Sela

Scénář: David Seltzer, Dan McDermott

Hudba: Marco Beltrami

Hrají: Mia Farrow, Julia Stiles, Liev Schreiber, David Thewlis

Tak jo dnes je ďáblovo datum 6.6.06 a do kin přichází remake snímku Satan přichází z roku 1976 kdy Richard Donner natočil původní verzi .

Hned na začátek uvedu že je to jeden z nejhorších filmů který jsem za poslední dobu viděla.Neuvěřitelně nudný příběh o příchodu Antikrista, který na svém těle nese numerickou sekvenci 666: znamení Bestie. Svou sílu bude čerpat přímo od Satana, který mu tak pomůže vytvořit falešné království, což bude signál počátku Armagedonu.

Robert Thorn o podobných temných proroctvích nic neví - jako zkušený americký diplomat má jiné starosti. Jeho žena Kathryn právě prodělala komplikovaný porod a zatím ještě neví, že během něj dítě zemřelo. Thorn, který je nenadálou ztrátou zdrcen, o ni má velké obavy - v minulosti potratila již dvakrát a tato zpráva jí jistě vezme poslední zbytky naděje.

ObrazekNemocniční kněz, otec Spiletto, Thornovi ukáže jiné dítě, které se narodilo té noci a jehož matka zemřela při porodu. Přemluví jej, aby si nemluvně vzal - Kathryn se nikdy nedozví pravdu a syn, kterému dali jméno Damien, bude vyrůstat jako jejich vlastní. Po přestěhování celé rodiny do Velké Británie se začínají okolo nyní již pětiletého Damiena objevovat silně znepokojivé věci: Na oslavě jeho narozenin se oběsí chůva, Thorn je důrazně varován záhadným knězem, výlet dětí do zoo vyvrcholí šíleným chaosem, Damien během návštěvy kostela propadá hysterii a rozmazané pohyby na sérii fotografií jsou předzvěstí šokujících úmrtí.

Pak ale tragédie udeří ještě blíže a Thorna čeká odhalení děsivé pravdy: Damien není obyčejné dítě, ale ztělesněný Antikrist, jehož příchod byl již dlouho očekáván. Aby dokázal zabránit nevýslovnému teroru, který svět v případě dokonání Satanova díla čeká, musí Thorn učinit hrůznou oběť.

Tvůrci filmu udělali hned několik strašlivých chyb , začít mohu třeba uplně nesmyslným obsazením , dal následuje doba do které je děj zasazen,tento film by mě rozhodně zaujal mnohem víc kdyby prošel inovací a ne když jej tvůrci jen převyprávěli po 30ti letech beze změny znovu.Ono příběh jako takový by po dobrém zpracování mohl být i zajímavý , ovšem režisér John Moore měl v tomto remaku hledat uplně jinou podstatu a od té se měl dal odvíjet , takhle ho naprosto pohřbil .     

                                                                                                     Salome 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář