Jdi na obsah Jdi na menu
 


Noc v muzeu

21. 1. 2007

Přírodovědné muzea jsou plné těch nejúžasnějších exponátů - divoce vypadajících prehistorických stvůr, nelítostných starověkých bojovníků, Obrazekdávno vymizelých kmenů, afrických zvířat a legendárních historických hrdinů - ti všichni zde nehnutě stojí, navždy zmrazení v čase. Nebo ne? V akčně-dobrodružné komedii NOC V MUZEU nový noční hlídač zjistí, že opravdové dobrodružství začíná teprve ve chvíli, kdy zaklapnou dveře za posledním návštěvníkem a zdánlivě nehybné exponáty si začnou užívat divoké noční rejdy.

Dobrodružství začíná v okamžiku, kdy si Larry Daley (BEN STILLER) - zkrachovalý snílek, který se svými vynalézavými nápady nikdy nenašel příliš velké uplatnění - pod tlakem nepříznivých okolností začne hledat obyčejné zaměstnání. Larry vždycky věřil, že byl předurčen k velkým činům. Nemá však sebemenší ponětí, k jak kolosálnímu a nebezpečnému úkolu se upsal v okamžiku, kdy s nechutí přijal práci nočního hlídače v muzeu. Před první směnou dostane do ruky velkou baterku, ohmataný manuál a je zanechán o samotě ve strašidelně opuštěném a obřím muzeu.
ObrazekLarry s němým úžasem sleduje, jak se prehistorická zvířata a slavné historické postavy jedna po druhé probouzejí k životu. Po mramorových chodbách se prohánějí Tyrannosaurus Rex a Attila Hun, mezi křehkými expozicemi korzují lvi s opicemi a Larry se marně snaží získat nad nastalým zmatkem kontrolu. Když se ocitne na samotném dně svých duševních sil, osloví Teddyho Roosevelta (ROBIN WILLIAMS), jednoho z nejslavnějších amerických prezidentů v historii, aby mu pomohl alespoň přežít noc. Vzrůstající obava, že přijde i o tuhle práci a znovu zklame svého syna Nicka, jej přiměje k neskutečné bitvě o záchranu muzea, v níž se konečně může stát tím smělým a neohroženým otcem, kterým chtěl vždycky být. Velký okamžik, na který čekal celou věčnost, právě nastal

Podkladem pro tento snímek se stala dětská obrázková knížka chorvatského ilustrátora Milana Trence.Do zrození filmu vložil peníze jako producent Chris Columbus , režisér komedie Sám doma a prvních dvou dílů Harryho Pottera .Celkem 89 modelů se stalo základem stovek počítačových variací,kdy se replikovaly pohyby skutečných herců v různých akčních situacích - podobně znikal i Glum z Pána prstenů. Slavná socha Roosevelta na koni se zdviženým mečem musela být upravena tak , aby odpovídala tělesným proporcím Robina Williamse.Pro co nejvěrnější kopii vytrořili nejdřív výtvarníci sádrový odlitek samotného hObrazekerce.Exponáty přivedl k životu mág vizuálních efektů Jim Rygiel .  

Na výdajích této komedie pro celou rodinu producenti rozhodně nešetřily , počítačové a trikové efekty jsou stejně dobré jako v Jurském Parku nebo Jumanji , jejichž koktejlem průměrný film ostatně je. 

                             Salome

                                     

  

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář