Jdi na obsah Jdi na menu
 


BMW Z4 Roadster

12. 5. 2007

Dlouhá kapota, dlouhý rozvor, krátké převisy - BMW Z4 Roadster má proporce klasického roadsteru, ale kombinuje je v osobitém stylu. Konkávní a konvexní linie vytvářejí úchvatnou hru světla a stínu, nápadná přední část nese dvojitou ledvinkovitou mřížku a záď má jednoznačný sportovní vzhled. Výsledkem součtu těchto vlastností je roadster stejně vzrušující na pohled jako i při jízdě

Usadíte-li se v BMW Z4 Roadster, okamžitě jste obklopeni atmosférou sportovní exkluzivity. Kvalita, čistota tvarů a důraz na radost z jízdy jsou znaky jeho elegantního interiéru. Standardní sportovní sedadla charakterizuje bohatě dimenzované boční vedení pro optimální oporu při rychlém průjezdu zatáčkou. Středová konzola, sportovní volant a přístroje tvoří harmonický celek. A množství rozličných variant volitelných ozdobných lišt dodává interiéru ještě více individuality.

Obrazek

S plně automatickou dálkově ovládanou střechou se BMW Z4 Roadster na Váš povel otevře. Stačí stisknout tlačítko a střecha se složí za méně než 10 sekund - nezůstane po ní krycí plachta, aby nekazila estetickou dokonalost. Při natažené střeše přijde vhod pro získání více místa pro Vaše zavazadla variabilní úložný prostor soft-top, zatímco sklo z minerálního skla s úpravou proti poškrábání Vám zaručí jasný pohled na vozidla, jež jste nechali daleko za sebou.

Aktivováním sportovního režimu se BMW Z4 Roadster stane ještě dynamičtějším. Stačí stisknout tlačítko „Sport“ a elektronické řídicí jednotky vozidla přepnou motor na sportovnější nastavení, sportovnější řízení a u modelů s automatickou převodovkou na sportovnější řazení. Motor pak reaguje živěji, účinek posilovače řízení se v nízkých a středních otáčkách sníží pro daleko přímější pocit a převodovka převezme sportovní charakteristiky řazení.

Ergonomická a estetická: sportovní sedadla M s integrovaným hlavovým zádržným systémem a vysokým bočním vedením nabízejí výjimečnou oporu i při sportovní jízdě. Výška sedadla, tuhost bederní opěrky a sklon opěradla jsou individuálně nastavitelné.

Obrazek

Tlačítka na tomto tříramenném volantu Vám umožňují dálkově ovládat autorádio a volitelný autotelefon. Též se na něm nachází programovatelné tlačítko, jehož funkci si můžete sami nadefinovat. Volant má průměr 358 mm, je potažený kůží a je k dispozici s hlavicí řadicí páky a držadlem ruční brzdy potaženými kůží.

Obrazek

No celá tato nádhera se dá koupit od 930.700,- až po 1.785.600,-